GİRNE’DE YAŞAM

Neden Kıbrıs’ta Üniversite Okumalıyım?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 2017 verilerine göre yaklaşık 90.000 öğrenci bulunmaktadır. Bir yönüyle eğitim adası olarak bilinen Kıbrıs’ta yaşam oldukça rahat ve güvenilirdir. Bazı kaynaklarda Kıbrıs’ın dünyanın en güvenilir, yaşam kalitesi yüksek yerlerden biri olduğuna dair yazılar bulunmaktadır. Bu güven dolu adada ayrıca bir çok ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak onların kültürlerini tanıma fırsatınız da olacaktır.

Kıbrıs İlim Üniversitesi Girne’nin hemen yakınında yer alan Ozan Köy’dedir. Öğrencilerin okumak için tercih ettiği turistik, tarihi ve kültürel bir şehirdir. Bünyesinde birçok üniversiteyi barındırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı şehrin değişik yerlerinde bir çok yurt ve konaklama imkanları mevcuttur. Öğrenciler burada ev veya yurtları tercih ederek çok rahat ve güvenli bir hayat yaşayabilecekleri ortam bulabilmektedirler.

Kıbrıs İlim Üniversitesi Nerede?

Kampüsümüz KKTC’nin ikinci büyük şehri olan, eşsiz doğal güzellikleri ile zengin Girne şehrinde bulunmaktadır. Kampüs Girne şehir merkezine 1,7 km uzaklıkta, Başkent Lefkoşa’ya 30 km uzaklıktadır. Kampüsümüz, deniz ve dağ manzarası ile zengin, zeytin ağaçları içerisinde olup sosyal aktivite ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.