Hedef 25 Proje Ödülü

KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ   TÜRK KIZILAYI TARAFINDAN DÜZENLENEN  “ HEDEF 25 PROJESİ “  NE KATILARAK  ÖDÜL ALDI

Kıbrıs İlim Üniversitesi sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Türk Kızılayı tarafından Antalyada bu yıl 12.’si  düzenlenen  “ hedef 25 “ proje toplantısına katıldı. 80 üniversiteden 120 öğrencinin katıldığı toplantı son derece hareketli geçti.

Üniversite gençliğinin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılmasını hedefleyen proje kapsamında kan ve kan bağışına yönelik eğitimler alan öğrenciler, bir taraftan kan bağışı konusunda gönüllülük bilinci oluşturma çalışmalarına katılırken, diğer taraftan da yaşam boyu kullanabilecekleri birçok kazanıma sahip oldular.

Toplantı bünyesinde kurulan gruplar tarafından gerçekleştirilen  “  proje geliştirme “ yarışmasına da katılan Kıbrıs İlim Üniversitesi Öğrencileri,  diğer KKTC Üniversitelerinden gelen öğrencilerle birlikte geliştirdikleri “ KIBRIS KAMPÜSTE KAN ARIYOR “  adlı proje ile  ödüle layık görüldüler.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın