Kıbrıs İlim Üniversitesi EURIE 2018’de Temsil Edildi…

Avrasya Uluslararası Yüksek Öğretim zirvesi, 70’ten fazla ülkeden gelen 2 bin 500’ü aşkın akademisyen ve eğitimci ile İstanbul’da başladı. KKTC Kıbrıs İlim Üniversitesi’ni, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel başkanlığında yönetim kadrosu ve öğretim kadrosu ile temsil etti.

Açılışta konuşan EURIE Başkanı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın “Dünyanın dört bir yanından gelen akademi camiasını bir araya getirdiklerini belirterek, Avrasya Yüksek Öğretim zirvesinin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sn. Aydın “Bölgemizdeki bütün yüksek öğretimle ilgili çalışmaları, yüksek öğretim camiası ile bir araya getirerek kıtaları yüksek öğretimle birleştirmek suretiyle burada sizlerle buluşturacağız. Avrasya Üniversiteler Birliği bütün dünyaya ışık verecek, yol açacak” diye konuştu.

Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Ahmed Bülend Göksel ise “ Dünyanın 3. büyük eğitim fuarı olan EURIE, 3.’sü düzenlendi. Açılışından itibaren konuşmacılar ve ana oturumlarıyla dört dörtlük bir organizasyon, burada olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Somali Eğitim Bakanı, KİU ekibini Somali’ye davet etti:

Fuar’da Somali Eğitim Bakanı ile bir araya gelen Uluslararası Tanıtım Koordinatörümüz Barbaros Canıtez, “Kıbrıs İlim Üniversitesi’ni kendise tanıttıktan sonra ülkemize davet ettik, üniversitemizin yönetimini Somali’ye davet ederek tanışmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.” diye aktardı.