KİÜ’dan Spora Anlamlı Destek

KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ’NDEN SPORA ANLAMLI DESTEK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin sayılı üniversiteleri arasında yer alan ve bu uğurda büyük gayret gösteren Kıbrıs İlim Üniversitesi, son zamanlarda ortaya koyduğu faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Girne Ozanköy’de eğitim faaliyetini sürdüren Kıbrıs İlim Üniversitesi, Ozanköy Spor Kulübü ile ana sponsorluk sözleşmesi imzalayarak, KKTC sporuna katkı sunmak için kolları sıvamıştır.

Bir ülkenin tanınmasında önemli faktörlerden birinin spor faaliyetlerinin yaygınlaştırması olduğunu belirten Üniversite Mütevelli Heyet Eş Başkanı Doç. Dr. Ersan Berksel, Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak bu konuda üzerlerine düşen sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getireceklerini ve topluma hizmet anlayışını devam ettireceklerini belirtmişlerdir. 1 Kasım 2017’de Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde Ozanköy Spor Kulübü Başkanı Ali Piro ile birlikte protokolü imzalamışlardır.

Ozanköy Spor Klübü Başkanı Ali Piro, 1956’dan beri spor faaliyetlerini sürdüren kulüplerinin ülke spor tarihinde önemli bir yerinin olduğunu belirterek, Ozanköy sırtlarında Kıbrıs İlim Üniversitesiyle yan yana olan tesislerinin bundan sonra sırt sırta vererek daha büyük işler başaracaklarını söyleyerek, İlim ile Sporun birlikteliğinden büyük sonuçlar elde edeceklerinden ümitli olduklarını belirtmiştir. Üniversite Mütevelli Heyet Eş Başkanı Doç. Dr. Ersan Berksel, üniversitenin ülkemizde sanat, bilim vb gibi alanlarda verdiği desteği devam ettireceğini belirterek, sporun her alanda sağlık, dostluk, eğlence anlayışıyla benimsenmesinin önemine işaret etmiştir. İmzalanan bu protokol sayesinde ülkemizde spora gönül veren gençlerin sayısında artış olmasını temenni eden Dr. Ersan Berksel, niteliğinden taviz vermeden büyüyen Üniversitenin sanat, kültür ve spor etkinliklerine destek olmaya devam edeceği bilgisini tekrarlamıştır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın