Mezuniyet Çoşkusu Yaşandı

Kıbrıs İlim Üniversitesinde mezuniyet töreni coşkulu bir biçimde kutlandı.  çeşitli bölümlerinden  mezun olan gençler  diplomalarını alarak yaşamlarında yeni bir dönemin kapılarından geçerek ve profesyonel yaşama yelken açtılar. 

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Kıbrıs İlim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Bülend Göksel, Mezuniyet törenlerinin akadermisyenlerde değişik duygular yarattığından söz ederek, bir taraftan yıllarca eğittiğiniz öğrencilerinizden ayrılmanın hüznünü yaşarken diğer taraftan verdiğiniz emeğin boşa çıkmadığını görmenin  ve başarılı gençler yetiştirmiş olmanın sevincini birarada hissetmöenin bu duygusal ortamı yarattığını söyledi.

Profesyonel yaşamın bir mücadele ortamı olduğunu ve bu mücadele ortamında galip gelebilmeleri için öğrencileri   gerekli ve yeterli bilgilerle donattıklarını sözlerine ilave eden Rektör Prof.Dr.Ahmet Bülend Göksel , mezun olan gençlere yeni yaşamlarında başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

Üniversitenin mütevelli heyeti,  akademisyenleri ve çalışanlarının yanısıra, protokol mensupları ve öğrenci vellilerinin de katıldığı törende, mezun olan öğrencilerin yanısıra, çeşitli bölümlerde onur ve yüksekonur derecesi almaya hak kazanan öğrencilere de belgeleri takdim edildi.

Üniversite birincisinin kütüğe plaket çakması ile sona eren törenin birinci bölümünü takiben kampüs içinde düzenlenen kokteyl ve çeşitli müzik  programları ile törenin ikinci kısmına geçildi.

Gece geç saatlere kadar süren mezuniyet töreni bir taraftan mezun öğrencilere yeni bir başlangıç için ivme verirken, diğer taraftan da eğitimlerine devam eden öğrenciler için ayrı bir moral kaynağı oldu.