Neden Kıbrıs İlim Üniversitesi?

Kıbrıs İlim Üniversitesi, 2013 yılında kurulmuş genç bir üniversitedir.  Kuruluşunun üzerinden çok zaman geçmemesine rağmen çok kısa zamanda hızla gelişerek başta Hukuk Fakültesi olmak üzere, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi gibi Fakülteler ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu gibi akademik birimleri başarı ile oluşturmuştur.

Bu akademik birimlerin altında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Türkçe Öğretmenliği, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İşletme, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Optisyenlik gibi YÖK ve YÖDAK Onaylı bölümleri de başarı ile faaliyete geçiren Kıbrıs İlim Üniversitesi büyümesini hızla sürdürmektedir.

KKTC,  yılın neredeyse dokuz ayı devam eden yaz ve baharı yaşatan mükemmel iklimi, son derce güvenli sosyal ortamı, sakin yaşam tarzı ve mükemmel barınma olamakları ile bir öğrencinin ülke tercihinde rol oynayan tüm unsurları bünyesinde barındıran bir adadır. 

Konuya, Bu ülkeyi tercih eden öğrencilerin ülke içindeki Üniversite tercihlerinde rol oynayan unsurlar itibariyle baktığımızda ise Kıbrıs İlim Üniversitesi KKTC’nin en güzel kenti olan Girne’de ve Girne’nin en gözde semti olan Bellapais’te bulunan şehir ve alışveriş merkezlerine beş dakika uzaklıktaki konumuyla diğer üniversiteler içinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

Kıbrıs İlim Üniversitesi bir “ BUTİK ÜNİVERSİTE “ olması nedeni ile eğitim kalitesi bakımından da fark yaratan bir niteliğe sahiptir.

Fakülte ve bölümlerde görev yapan akademisyenlerin büyük çoğunluğu, akademik çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde yapmış, takiben Türkiye’nin en bilinen üniversitelerinde görev yapmış ya da yapmakta olan kıymetli bilim insanlarından oluşmaktadır. Bir butik üniversite olmanın getirdiği avantaj ise bu akademisyenlerin öğrencileri ile bire bir ilgilenme olanağı bulmasıdır. Bu özellik pek çok üniversitede yoktur.

Diğer taraftan Kıbrıs İlim Üniversitesinde teorik eğitimin yansıra pratik çalışmalara da büyük önem verilmekte olup, herbir bölümün ihtiyaçlarına yönelik olarak kurulmuş bulunan laboratuvarlar 7/24 öğrencilerimizin faydasına açık bulundurulmaktadır. Bu çerçevede, Hemşirelik laboratuvarlarımız, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon laboratuvarlarımız, İlk ve Acil yardım laboratuvarımız, Mekatronik Laboratuvarımız, Elektrik elektronik laboratuvarımız, fizik ve Kimya laboratuvarımız birçok üniversitenin g8ıpta edeceği kalite ve kapasiteye sahiptir.

Sınıflarımızın ise tamamı akıllı tahta ve video projeksiyon cihazı gibi eğitim yardımcı teknolojisi ile donatılmış olup, aydınlatma ve oturma düzeni bakımından ergonomik özelliklere sahiptir.

Kütüphanemiz öğrencilerimizin tüm beklentilerine cevap verebilecek kapasitededir. Gerek basılı kitap ve gerekse periyodikler açısından zengin bir içeriğe sahip olan kütüphanemiz, ayrıca çeşitli aboneliklerle iki milyondan fazla kitaba elektronik ortamda ulaşabilme olanağını da öğrencilerimize sunmaktadır.

Kıbrıs İlim Üniversitesi yönetimi eğitimin sadece ders ve uygulamalardan ibaret olmadığının, derslerin yanısıra gençlerin sosyal ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiğinin bilincindedir.

Her gün çok çeşitli yemeğin gayet ehven fiyatlarla öğrencilerimize adeta bir “ev yemeği “ lezzetinde sunulduğu kantinimiz, yemek saatleri dışında bilardo, ping pong, satranç gibi akıl, yetenek ve refleks geliştirici oyunları öğrencilerimizin kullanımına sunmakta ders dışında kalan zamanlarını kaliteli bir biçimde geçirmelerini sağlamaktadır.

Ayrıca her biri bir başka öğretim üyemizin kontrolünde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerimiz düzenledikleri çevre gezileri, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, sergiler ve seminerler gibi aktivitelerle öğrencilerimizin farklı beklentilerini karşılayarak onların eğitim süreleri içinde sosyal yönlerini de geliştirmelerine olanak sağlamaktadır

İşte bütün bu unsurları bir araya getirdiğinizde bir öğrencinin neden Kıbrıs İlim Üniversitesini tercih etmesi gerektiğinin ipuçları ortaya çıkmaktadır.

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın